Od 11 czerwca 2019 w każdy pogodny dzień Dziewczynka z zapałkami i Pluszowe Misie wychodzą na ulicę Piotrkowską. To nie pierwszy raz kiedy Misie i Dziewczynka goszczą na łódzkim deptaku.

Od 2010 roku staramy się zatrzymać lokal, który służył jako hostel i baza do różnych zajęć z dziećmi. Do 2010 roku z pomieszczeń skorzystało 1500 dzieci. Niestety okazało się, że miasto wynajęło nam lokal nienadający się do działalności użytkowej ze względu na zły stan techniczny i nie spełnianie wymogów p-poż. Nie mogąc prowadzić hostelu i realizować swoich celów statutowych Fundacja miała problem z pozyskiwaniem środków na dalszą działalność. Dodatkowo wiele marketów i galerii handlowych, widząc zmniejszenie zakresu naszej działalności (nie z naszej winy), cofnęło zgody na organizację akcji charytatywnych na ich terenie.

Chcemy nadal realizować nasze cele, umożliwiać dzieciom z ubogich rodzin i doświadczającym wykluczenia uczestnictwo w koloniach, półkoloniach, zielonych szkołach oraz innych atrakcjach. Nie mamy wpływu na ostateczną decyzję sądu w sprawie sporu z UMŁ. Ale wierzymy, że są inne sposoby na jego zakończenie.

DLATEGO APELUJEMY DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI - KUPUJCIE NASZE ZAPAŁKI. DLA WAS TO PARĘ ZŁOTYCH, A DLA NAS MOŻLIWOŚĆ UZBIERANIA KWOTY POZWALAJĄCEJ NA WYKUPIENIE I REMONT KAMIENICY POD HOSTEL DLA DZIECI.

APELUJEMY TEŻ DO ZARZĄDÓW MARKETÓW I GALERII - POZWÓLCIE NAM SPRZEDAWAĆ ZAPAŁKI! DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI NIE POTRZEBUJE SPECJALNYCH DOTACJI, POTRAFI NA SIEBIE ZAROBIĆ, ALE POTRZEBUJE ODROBINY DOBREJ WOLI ZE STRONY CENTRÓW HANDLOWYCH. WSZYSCY, KTÓRZY CHCĄ WESPRZEĆ NASZ APEL MOGĄ PODPISAĆ PETYCJĘ.

Chcemy bawić się wspólnie ze wszystkimi Łodzianami, ale przede wszystkim chcemy prosić o Waszą pomoc.

Co możesz zrobić?

  • Przyjdź na ul. Piotrkowską w słoneczny dzień. Będziemy w pobliżu Urzędu Miasta. Kup zapałki, kup pluszaka, porozmawiaj z nami, weź ulotki.
  • Przekaż dowolną kwotę na nasze konto, wspomagając w ten sposób działalność Fundacji i zbliżając nas do naszego celu - wykupienia kamienicy na potrzeby dzieci
  • Przekaż znajomym informację o akcji, przyprowadź ze sobą znajomych i rodzinę, powiadom zaprzyjaźnionych dziennikarzy - wszelkie życzliwe media mile widziane.
  • Weź udział w naszych akcjach jako pracownik albo wolontariusz. Każde ręce do pomocy mile widziane!

DO ZOBACZENIA NA PIOTRKOWSKIEJ!

galeria zdjęć

powrót do strony głównej