Stop dla oszustwa i kłamstwa w Urzędzie Miasta.

(see the english version here)

powrót do strony głównej

2007r. Urząd Miasta wydał Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” lokale przy Gdańskiej 29.

Do 2010r. przez 3 lata Fundacja przyjmowała w lokalach do 2500 dzieci (świetlice, różnorodne zajęcia, posiłki, kolonie, ferie zimowe, zielone szkoły).

W końcu 2010 r. okazało się, że z lokali nie można korzystać, bo zagrażają życiu ludzi. Mówią o tym przepisy, opinie straży pożarnej i rzeczoznawców.

Do 2013 roku Fundacja płaci czynsz i podejmuje próby dostosowania obiektu do standardów oraz próbuje wyjaśnić tę sytuację z Panią Prezydent.

Od 2013 r. Fundacja przestaje płacić czynsz, (lokale stoją puste już 3 rok) i zaczyna dochodzić odszkodowania za ponoszone straty, szacowane co najmniej na poziomie 7 milionów złotych, przed sądem.

Urząd Miasta do dziś stoi na stanowisku, że wydał lokale zgodnie z przepisami i zgodnie z prawem, wbrew temu, co mówią przepisy, straż pożarna i rzeczoznawcy.

9. 09. 2016r. Pani Prezydent eksmituje „Dziewczynkę z zapałkami” z siedziby Fundacji z 2 piętra kamienicy przy Gdańskiej 29 prawie na bruk. Na szczęście Fundacja może się jeszcze schronić na 3 piętrze kamienicy ale U. M. z III piętra ównież chce Ją eksmitować.

plusz2 m
plusz1 m

Pluszowe misie protestują przeciwko rażącej nieuczciwości i niszczeniu Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Przyłączcie się do protestu. Przynoście pluszaki, które są symbolem co najmniej 10 000 dzieci, które do dziś mogłyby mieć kolonie czy ferie zimowe, a nie mają, bo korzystanie z wydanych przez UM lokali zagraża życiu ludzi. Pani Prezydent do dziś nie chce uznać przepisów, które o tym mówią.

 

Zapraszamy do zapoznania się z doniesieniami medialnymi i głosami o Naszym proteście.

Jak podaje Dziennik Łódzki z dnia 18 lipca UMŁ oświadcza, że „lokale przekazane Fundacji nie stanowią zagrożenia dla ich użytkowników”. Jest to nieprawdą czyli według twierdzeń kłamstwem, zdaniem przepisów, opinii straży pożarnej i rzeczoznawców użytkowanie obiektu w klasyfikacji ZL III czyli jako użytkowego zagraża życiu ludzi: C. W/g Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 03.11.1992 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

I� Przepisy Ogólne � 2 ust. 4 p 1-5 (Dz.U. Nr 92 poz. 460 z 10.12. 1992r.)

3)       ZL III – szkoły, budynki biurowe, domy studenckie, internaty , hotele, ośrodki zdrowia, otwarte przychodnie lekarskie,, sanatoria, lokale handlowo-usługowe, w których może przebywać do 50 osób, koszary, pomieszczenia ETO, zakłady karne i inne podobne,

4)       ZL IV – budynki mieszkalne,


Dziennik Łódzki i Eska napisały natomiast, że mieszkania są bezpieczne dla wszystkich lokatorów, co nie jest związane z tematem, gdyż mieszkania to kategoria ZL IV. Fundacji jednak nie wynajęto lokali mieszkalnych, a użytkowe ZL III. Dopiero po 3 latach okazało się, że lokale „zagrażają życiu ludzi” i nie są sklasyfikowane jako użytkowe, czyli ZL III. Oznacza to, że UM nie miał prawa ich udostępniać do wynajmu na różnego rodzaju działalnośc,i a czyniąc to, narażał zdrowie i życie najemców w przypadku Fundacji - dzieci. UM mógł je udostępniać co najwyżej jako mieszkania, a wtedy podlega to innym przepisom i faktycznie nie stanowiły by wtedy zagrożenia dla osób, które by w nich mieszkały.

Definicja lokal użytkowy

Definicja lokal mieszkalny 

 Zapraszamy do zapoznania się z opinią straży pożarnej o budynku, w którym mieści się fundacja.

Tak wyglądają utracone lokale, które zaadoptowaliśmy... kliknij zdjęcie i zobacz więcej!

Zobacz zdjęcia z protestów - kliknij drugie zdjęcie!

fotofundacja 154

powrót do strony głównej