"Dziewczynka z zapałkami" zaprosiła do współpracy uczniów z łódzkich szkół. Nawet nie przypuszczaliśmy, że odzew będzie tak ogromny!

Wolontariusze pomagają nam przy pakowaniu baśniowych zapałek. W projekt zaangażowane są następujące szkoły: Szkoły Podstawowe nr 14, 23, 29, Gimnazja nr 1, 6, 7, 15, 17, 32 oraz Licea Ogólnokształcące nr 1 i 12. Warsztaty wolontariatu odbywają się głównie w budynkach szkół, w ramach godzin wychowawczych lub po zajęciach lekcyjnych.
Na początku zajęć uczniowie słuchają o idei Fundacji "Dziewczynka z zapałkami", jej działalności i efektach, jakie przynosi sprzedaż baśniowych zapałek. Wiedząc, że pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom z różnych miast, całym sercem angażują się w wykonanie paczuszek z zapałkami. Są to właśnie te zapałki, które można kupić na naszych akcjach - ręcznie robione przez naszych wolontariuszy. Nauczyciele są zadowoleni z postawy swoich uczniów i wciąż motywują ich do działania na rzecz Fundacji. Dla nas jest to również radość, że wciąż mamy po swojej stronie ludzi dobrego serca, którzy bez wahania pomogą Dziewczynce z zapałkami.
Dla uczniów, którzy wykazują się największą aktywnością podczas tworzenia paczek z zapałkami czekają atrakcyjne nagrody. Fundacja ufunduje wolontariuszom m.in.: wyjście na basen, kręgle, bilard czy zwiedzanie groty solnej