powrót do strony głównej

"Dziewczynka z zapałkami" obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny, a wydaje się jakby wszystko zaczęło się wczoraj. Pierwsza sprzedaż Baśniowych Zapałek odbyła się 14 listopada 1998 roku w markecie Billa w Łodzi. Wniosek o zarejestrowanie Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami” został złożony w sądzie warszawskim z końcem tego samego roku.Od tego czasu do momentu zarejestrowania Fundacji sprzedaż zapałek prowadzona była jedynie w formie działalności gospodarczej.

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami" została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w październiku 2000 roku. Rozpoczęliśmy od urządzenia kwesty. Jednak kwota, którą zebraliśmy pozwoliła jedynie na pokrycie połowy kosztów poniesionych w związku z jej organizacją. Po tym niepowodzeniu powróciliśmy do działalności gospodarczej, sprawdzonej i wypróbowanej w latach 1998 – 2000.

Forma sprzedaży zapałek przez animatorów – studentów funkcjonowała do pierwszej połowy 2005 roku. Projekt został przerwany z powodu trudności w rozliczaniu animatorów.

W 2000 roku rozpoczęliśmy realizację programu „Dziewczynka z Zapałkami w naszej szkole”. Dzieci prowadzą sprzedaż Baśniowych Zapałek na terenie swojej szkoły.

W czasie wakacji 2005 roku powstała idea „Drużyny Baśniowej”. Głównym zadaniem członków drużyn jest pozyskiwanie funduszy na organizację letniego wypoczynku dla dzieci w formie półkolonii i kolonii. Drużyny Baśniowe tworzą animatorzy i wolontariusze, którzy wcielają się w role bajkowych postaci. Sprzedają nasze Baśniowe Zapałki i pakują zakupy klientów sklepów, w których akcje są organizowane. Opiekun - animator czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i nad tym by pieniądze bezpiecznie trafiły na konto Fundacji.

Obecnie Drużyny Baśniowe można spotkać w ponad 100 miastach kraju, we wszystkich większych sklepach różnych sieci handlowych.

Prosimy o zakup naszych Baśniowych Zapałek.

Oto nasz identyfikator

Dziękujemy serdecznie za ten dar serca!

Z okazji 20-lecia fundacji zapraszamy na małą sentymentalną podróż w czasie:

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

powrót do strony głównej